Ten serwis jest częścią

humor * satyra * rozrywka
 

 

Wypowiedzi Andrzeja Leppera
(otrzymaliśmy e-mailem, nie jesteśmy sprawdzić źródeł, ale zakładamy, że wszystkie poniższe wypowiedzi są autentyczne).

o Balcerowiczu
• "Balcerowicz nie to, że musi odejść, on powinien wszystkie swoje dni do końca spędzić w obozie pracy"

• "Panie Marszałku, Wysoka Izbo i niechlubny ojcze chrzestny Samoobrony panie prezesie Balcerowiczu. Czy prawdą jest, że za aferą FOZZ stoi pan właśnie, pan panie prezesie NBP? (...) Czy nie czas, aby pan sam stwierdził, że należy się panu wilczy bilet i ja osobiście dopłacę do eksportu pana za granicę"

• "Największy szkodnik, polski szubrawiec - Balcerowicz"

• "Chłop, oprócz tego, że ma wiedzieć jak co robić, musi też być jasnowidzem i przewidzieć, że taki [Censored] Balcerowicz podniesie stopy procentowe, tak? To [Censored] ekonomiczny, myśli że każdy jest głupi w Polsce"

• "Będę pierwszym, co przedstawi wniosek o Nagrodę Nobla dla pana Balcerowicza, Kwaśniewskiego i Millera, tylko niech oni przedstawią wzór, z którego wynika, że człowiek, który otrzymuje zapomogę 150 zł miesięcznie, może zapłacić 400 zł czynszu, wykupić leki i utrzymać rodzinę"

• "Leszek Balcerowicz robi to w białych rękawiczkach, zaciska ludziom pętle na szyi. Winny jest śmierci wielu ludzi. On ma poparcie głowy państwa, która ma swój udział w mordzie na narodzie."

• "Ja za Balcerowicza ginąć nie będę. Jak AWS i Unia Wolności zginęły za niego. ja za tego łotra ginąć po prostu nie będę"

• "Jeżeli nadal będzie rządził Balcerowicz pieniędzmi Polski i nadal rząd będzie odpowiadał za politykę społeczną, gospodarczą, a kto inny rządził pieniędzmi, to nic z najlepszego programu nie będzie"

• "Gdyby on [Leszek Balcerowicz] był jeden mógłbym - mówiąc po męsku - porządek z nim jednego dnia zrobić, ale on nie jest jeden. "Solidarność" powstała - doradcą był Balcerowicz. Następnie rządziła prawica - był Balcerowicz. Teraz rządzi lewica - jest Balcerowicz. Był Wałęsa - był Balcerowicz, jest Kwaśniewski - jest Balcerowicz".

• "... stworzyć prawne podstawy do usunięcia maniaka gospodarczego ze stanowiska prezesa Narodowego Banku Polskiego za każdym razem, jeżeli taki znalazłby się na tym stanowisku."

• "Jeżeli w imię skrajnego liberalizmu Leszek Balcerowicz źle rządzi Narodowym Bankiem Polskim i doprowadza do ustalania zawyżonych stóp procentowych i zawyżonego kursu złotego w stosunku do walut obcych, to nie tylko po prostu powinien odejść, ale powinien ponieść konsekwencje za swoją działalność i naprawić wyrządzone szkody."

• "Czas najwyższy, aby w naszym kraju przestał istnieć problem Narodowego Banku Polskiego i Leszka Balcerowicza."

• "Nie dziwi mnie obrona pozycji prezesa Balcerowicza przez Platformę. Przecież to wasz guru, wasz ojciec chrzestny - Platformy, a przedtem Unii Demokratycznej, Unii Wolności, i tak po kolei. Dzisiaj odszedł z Unii Wolności, bo musiał odejść. Po prostu Unia już dołowała, Unia nie miała żadnych szans na to, aby na scenie cokolwiek odegrać. A po drugie, jest wymóg, że nie mógł być przedstawicielem partii. Przestając być prezesem partii czy przewodniczącym partii, stał się niepartyjny. To jest fenomen polski. Trzeba chyba, by ktoś napisał pracę doktorską na ten temat - przynajmniej doktorską - jak można z przewodniczącego partii politycznej, zostawiając legitymację, stać się bezpartyjnym, niezależnym całkowicie."

O Cimoszewiczu
• "Arogancja, buta, chamstwo z niego przebija takie, że ja dziwię się, kto był za tym, żeby taka kanalia była ministrem spraw zagranicznych".

O Michniku
• "Zdecydowanie jesteśmy przeciwni temu, żeby pan Michnik, czy inni mieli wpływ na kształtowanie opinii społecznej na wszystkie tematy. To, żeby ktokolwiek miał w ręku i prasę, i radio, i telewizję jest po prostu nie do przyjęcia".

• "To nie mnie, lecz polskie gazety i takich dziennikarzy jak Michnik, Paradowska czy Czajkowska należy nauczyć kultury osobistej i politycznej. Lepper żyje w cywilizowanym kraju i wie jak się zachować".

• "Takiemu magnatowi prasowemu za 2000 r. dali ulgę w podatku 2 mld zł. On może się mądrzyć, może pisać teksty antypolskie, antyludzkie, przeciwko Samoobronie. Cała śmieszność w tym, że on to robi za nasze pieniądze - kpi sobie z Polski i Polaków. Teraz media mu jeszcze oddać - telewizję, radio i będzie jeden Michnik od rana do wieczora."

• "Generalnie jesteśmy za tym, żeby media nie były w prywatnych rękach, do tego stopnia, żeby mógł pan Michnik kształtować opinię".

• "Michnik w swoim szmatławcu opluwa Samoobronę. Przeszkadzamy mu, bo mówimy prawdę. Niech nie myślą, że będziemy zabiegać, by pan Michnik pisał o nas dobrze. Nie będziemy patrzeć w metryki nikomu, ale niech nie myśli, że my jako Polacy damy się mu ogłupiać."

O przystąpieniu do Unii Europejskiej
• "Ja będę głosować za przystąpieniem do Unii i będę namawiać wszystkich obywateli Polski do tego, żeby głosowali za przystąpieniem do Unii, kiedy zobaczę warunki przystąpienia do Unii, które dają szansę wykorzystania mocy produkcyjnych polskiego przemysłu i polskiego rolnictwa. Nie tylko rolnictwa, ale przemysłu przede wszystkim, bo rolnictwo to nie tylko orka, to nie tylko siew, to nie tylko hodowla, ale to przede wszystkim fabryki maszyn, narzędzi rolniczych, fabryki produkujące środki do produkcji rolnej. I przede wszystkim weźmy tutaj pod uwagę ten główny przemysł: produkcję stali, górnictwo, przemysł tekstylny, chemiczny – tam są dzisiaj kwoty produkcyjne poniżej możliwości produkcyjnych i poniżej wewnętrznego zapotrzebowania naszego kraju. Oni nam dają mniejsze kwoty i rząd polski, niestety, na to się godzi. I my jako Samoobrona jesteśmy przeciwni temu".

• "Dzisiaj powiedziałbym wszystkim obywatelom: głosujcie „nie” do Unii, dlatego, że ten rząd negocjuje takie warunki, żeby tylko i wyłącznie pozwoliły im na to, aby ich ludzie zajęli około dwóch tysięcy stołków w Brukseli, za które my zapłacimy.

• "Zachęcają do głosowania za wejściem do Unii Europejskiej. Po co? Żebyście tam po studiach zmywali gary i podcierali Niemcom tyłki".

• "Jestem eurorealistą i nie wierzę w obiecanki, że ktoś nam coś da za darmo. Nie będzie subwencji dla rolnictwa, młodzież nie znajdzie pracy na zachodzie, a UE zrobiła sobie z Polski rynek zbytu dla swoich nadwyżek produkcyjnych. Rocznie importujemy z UE towary za kwotę 18 miliardów USD. Tzn., że utrzymujemy w UE ok. 1,5 miliona miejsc pracy. Dlatego żądamy pełnego partnerstwa, w przeciwnym razie będziemy w referendum głosować przeciw."

• "Spójrzmy, ile przez te wszystkie lata Unia Europejska w Polsce zarobiła. Ile sprzedała staroci, samochodów, maszyn, narzędzi rolniczych, budowlanych, sprzętu RTV, AGD, ciuchów starych. Wszystkie stare lumpy sprzedali w Polsce. A my w ten sposób zniszczyliśmy cały przemysł odzieżowy, tekstylny, sprzęt elektroniczny, wszystko inne"

• "Te warunki, jakie zostały wynegocjowane, nie dają nam jako partii innej szansy, jak tylko powiedzieć ˝nie˝ dla Unii Europejskiej. To wasza wina, to nie wina nasza - to wasza wina"

O Goebbelsie
• "Ja bardzo dokładnie przestudiowałem sobie książkę Le Bona "Psychologia tłumu". No, opracowania Goebbelsa również - nie boje się tego powiedzieć który był wielkim człowiekiem w dziedzinie socjotechniki i ustawiał Hitlera jak ma stanąć, jak rękę podnieść, jak się odezwać, gdzie co zrobić. Radziłbym, żeby wszyscy skorzystali z tego i wypadali tak samo jak ja."

O Kalinowskim
• "Oskarżam tych, którzy negocjują te warunki, szczególnie pana Kalinowskiego wicepremiera obecnego rządu, który dla mnie jest normalnie zdrajcą polskiej racji stanu, Polaków, dlatego że on wytwarza taką atmosferę, że on broni Polski, broni polskiej racji stanu, jadąc do Brukseli rwie szaty praktycznie, pokazuje, że jaki to on obrońca, nie sprzeda polskiej ziemi, a kiedy Verheugen przyjechał do Polski, dogadał się i mówi: okresy przejściowe trzy i pięć lat. Przecież Niemcy na ten moment, żeby kupić polską ziemię czekali 50 lat. Oni będą czekać jeszcze 20 lat. Niech Kalinowski nie ogłupia społeczeństwa i nie mówi, że w ten sposób ją zabezpieczy. Co to dzisiaj jest za problem uzyskać obywatelstwo polskie, nauczyć się języka polskiego, mieć na stałe zameldowane w Polsce? Przecież to dzisiaj nie są żadne problemy."

• "Sprzedał pan polskie rolnictwo, rolnicy kiedyś wystawią panu za to rachunek."

• "Ja już poczyniłem starania, panie prezesie Kalinowski, żeby wynająć jedną dużą halę po upadłych zakładach tu, w stolicy, żeby wasze sztandary tam przechować, bo dzisiaj macie więcej sztandarów niż członków."

O rządzie Jerzego Buzka
• "Każdy następny dzień działań tego rządu [Jerzego Buzka] to strata dla Polski: oni chcą jeszcze ukraść co tylko można. (...) Zawarli chyba jakieś tajne umowy i chcą je zrealizować, a za to wzięli wiadomo co - po imieniu to nazywam - łapówki."

O polityce prorodzinnej
• "Premier Miller w swoim exposé mówił o polityce prorodzinnej, o ochronie polskich rodzin. Tak chronimy te rodziny, że dzisiaj model polskiej rodziny nie jest taki, jaki powinien być, żeby odtwarzać populację (2+3, dwoje rodziców, troje dzieci, a nawet więcej). Oczywiście może to być niepopularne dzisiaj dla kobiet, chociaż posłanki Samoobrony bardzo chętnie będą jeszcze rodzić, jak będą warunki (Wesołość na sali, oklaski), jak będą warunki ku temu stworzone. (głosy z sali: Które?) Która, która? Spokojnie, nie przymierzać się. (Wesołość na sali)"

O prokuratorze
• "Prokurator niech sobie kpin nie robi. Ja jestem posłem na Sejm RP, mam kalendarz, ustalone wcześniej spotkania. Miałem być dzisiaj w Kielcach i nikt mi kalendarza nie będzie przestawiał." - tak Lepper wytłumaczył jedną ze swoich nieobecności na rozprawie sądowej.

• „Radzę prokuratorowi, żeby zastanowił się, co w ogóle mówi, bo jemu chyba rozum odebrało. Jakiego pomówienia? Zadałem pytania, nikogo nie pomówiłem”

O urzędnikach
• "Urzędnicy przygotowujący się do pracy w Brukseli noszą ciężarki, po to żeby mieć dłuższe ręce, które umożliwia im sięganie pod stół po teczki pełne pieniędzy."

O ignorowaniu go przez media
• "Gdyby Lepper wyszedł do marszałka i uderzył go w gębę albo napluł mu w twarz, cała prasa by pisała na pierwszym miejscu. Ale że Lepper mówi, że złodzieje rządzą Polską, to już jest normalne dla dziennikarzy" - oto komentarz Leppera zdenerwowanego ignorowaniem jego "niezwykle wiarygodnych" doniesień o sytuacji w Polsce i Sejmie.

O marzeniach

• "Widzę siebie w roli dyktatora, pozytywnego dyktatora."

• "Celem moim i Samoobrony jest rządzenie Polską i to jest kwestia czasu".

• "Wiele grup społecznych - emeryci, renciści, bezrobotni, nauczyciele, służba zdrowia - zwraca się do mnie, bym kandydował na prezydenta. Ani sił, ani kompetencji mi nie brakuje"

• "Za pięć lat będę żył w Polsce, którą będzie rządzić Samoobrona"

O Unii Wolności
• "Ja ich określam "padalce polityczni". Oni powinni się najpierw rozliczyć z tego co zrobili z krajem, a nie teraz ogłupiać ludzi, uciekać w temat następny, że Unia Europejska załatwi wszystkie sprawy. To tylko dla nich ma sens"

O Rokicie
• "Zgrywa się pan na wielkiego intelektualistę, a nic pan nie zrozumiał z tego, co powiedział pan premier i ja. Chyba dlatego, że szkoły pan skończył za komuny, której pan tak nienawidzi. A gdyby nie komuna, to byś pan siedział na zakutej wsi, zabitej dechami i byś pan w ogóle szkoły nie skończył"

O członku Rady Polityki Pieniężnej
• "Czy prawdą jest, że jeden z członków RPP, NBP leczy się na cyklofrenię? To jest taka odmiana, gdzie człowiek majaczy, nie wie co mówi; czy to prawda i kto to jest?"

O łamaniu prawa
• "Nigdy nie nawoływałem do łamania prawa. Prawo, które działa przeciw ludziom nie jest prawem. Pierwszymi, którzy łamią najwyższy akt prawny, są rządzący Polską".

O aborcji
• "Jestem przeciwnikiem aborcji, ale musimy stworzyć takie warunki aby sytuacja ekonomiczna nie zmuszała kobiet do dokonywania tego zabiegu. Dzisiaj w Polsce ginekologiem, który bezkrwawo usuwa ciążę jest Leszek Balcerowicz. Robi to polityką ekonomiczną. Za komuny aborcja była dozwolona, rodziło się dużo więcej dzieci niż dzisiaj."

O NATO
• "Jesteśmy członkiem NATO, chociaż nikt nas, obywateli RP o to nie pytał w referendum. Nie wierzę, że ktoś nas będzie bronił, jeżeli nie będziemy sami przygotowani do obrony naszego terytorium. Przypominam rok 1939."

O swojej bezwzględności
• "Powiem brutalnie: wykorzystywałem go (Bryczkowskiego) do czasu, gdy był potrzebny. I te struktury, które założył, to są do dziś. A moim ludziom tłumaczę: Dla dobra związku, żebyś ty był najlepszym moim współpracownikiem - jak przyjdzie czas - to wylecisz z hukiem, bez słowa dziękuję. Jestem bezwzględny".

O tuczarniach świń
• "To są prawdziwe obozy dla zwierząt, takie same, jakie były w Oświęcimiu, Majdanku i Treblince dla ludzi".

O tolerancji
• "To my właśnie tolerancyjni jesteśmy, a nie Michnik, który walczył o tolerancję, albo pan Lis - jak się pluł w TVN "neopoganie, skini"- gdzie tu tolerancja, gejów tolerują, chwalą ich nawet".

O stosunkach z Irakiem
• "Polska stosunki dyplomatyczne utrzymuje z Irakiem. Jak nazywa to reżimem, to niech Polska zerwie te stosunki dyplomatyczne i nie utrzymuje ich, bo to szkodzi Polsce. Jak ja szkodzę Polsce, to utrzymywanie stosunków dyplomatycznych chyba też szkodzi Polsce, ja jestem tylko taki mały polityk Lepper, który nie rządzi jeszcze w Polsce".

O Kołodce
• "Kołodko nie może nic zrobić, bo nie rządzi finansami państwa. Jest tylko takim jednym dużym - może nie wzrostem, ale władzą - dużym księgowym, a finansami państwa rządzi kto inny. Rządzi Leszek Balcerowicz i NBP".

• "To nie jest ten Kołodko, który był 2 miesiące, miesiąc czy tydzień temu. Ja nie wiem, czy ich tam czymś karmią jak dochodzą do władzy czy dostają stanowisko, czy coś im wstrzykują i umysł zaczyna inaczej pracować".

O ziemniakach
• "Polska, pierwszy producent ziemniaków na świecie, ma czterokrotnie mniejszy przydział produkcji skrobi niż Niemcy, no o czym to świadczy, że oni chyba jeździli tam hulać! A nie walczyć o polskie sprawy".

O importowaniu towarów
• "Jeżeli my importujemy igły, nakrętki, podkładki, śrubki, bieliznę, ręczniki, pościel, wszystko inne, to co? Tacy głupi jesteśmy jako Polacy, że nie potrafimy już nic wyprodukować?"

O posłach opuszczających Samoobronę
• "Oni nie dorośli do tego, aby być w Sejmie. Wchodzi taki do parlamentu i po dwóch miesiącach jemu się nie podoba Samoobrona. A gdyby go spytać, jaki jest program partii, to zielonego pojęcia o nim nie ma. Udało mu się wejść, bezczelnie i perfidnie wykorzystał Samoobronę".

O biczu bożym
• "Samoobrona jest biczem bożym na to, co się dzieje w Polsce".

O byciu spowiednikiem
• "Marszałek Sejmu jest w tej chwili spowiednikiem posłów Samoobrony. Zanim chcą zabrać głos, złożyć jakiś wniosek, zaprasza na górę do siebie, żeby na ucho wyspowiadali się. Oni muszą po prostu na ucho marszałkowi powiedzieć i marszałek raczy udzielić rozgrzeszenia i dopuścić do mównicy, albo go nie udziela i zabrania".

O Solidarności
• "Solidarności" nie tworzono po to, żeby Polska ekonomicznie miała lepiej. Z pełnym szacunkiem dla ludzi i idei "Solidarności", ale jej przywódcy i doradcy od początku grali nie w drużynie "Solidarności", ale w drużynie kierowanej z Waszyngtonu i Brukseli".

O wyborach i bezrobociu
• "Wybierzcie nas w październiku, w listopadzie będą miejsca pracy".

O przyspieszonych wyborach
• "Nie myślę o zamachu stanu. Jeżeli jednak rząd nie zmieni polityki społecznej i gospodarczej przez radykalną zmianę polityki pieniężnej i jednocześnie nie podejmie uchwały o samorozwiązaniu, to wcześniejsze wybory wymusi ulica".

O przestrzeni życiowej dla Niemców
• "Niemcom zawsze brakowało przestrzeni życiowej i będzie brakować - nie zwykłym obywatelom, ale rządzącym, i wcześniej czy później rewizjoniści będą domagać się swego".

O Gierku
• "Gierek może być wzorem do naśladowania. Zostawił dużo mieszkań, dróg, zakładów pracy. Ludzie mieli pracę, dochody i może nie do końca byli szczęśliwi, ale na pewno bezpieczni".

O przegranej w piłkarskim meczu z Koreą
• "To wszystko wina Kwaśniewskiego. Zestresował zawodników i przegrali mecz. Po co tam w ogóle jechał?"

O zdrajcach polskiej wsi
• "Serafin, Kalinowski, Michalski, zdrajcy polskiej wsi, dogadali się w sprawie tych siedmiu groszy dopłaty do litra mleka. A w grudniu to PSL głosowało, żeby była cena o siedem groszy niższa, a my chcemy tu rozmawiać nie tylko o mleku, bo jest też trzoda, bydło, drób, jaja i zboże".

O Frasyniuku
• "Frasyniuk - w 1989 roku golas, w jednych portkach chodził, a dzisiaj 200 najnowszych tirów ma. Niech on pokaże jak to się robi, to będą wszyscy w Polsce tak robić".

O swoim podobieństwie do Hitlera
• "Schodząc z tej trybuny, pan marszałek Małachowski porównał mnie do Hitlera. Powiedział tak: 70 lat temu słuchałem Hitlera, dzisiaj słucham Leppera i skończy pan tak jak Hitler. Jest to jednoznaczne porównanie. Panie marszałku, nie przystoi, ja z panem nie chcę się kłócić, bo tyle razy pan już tutaj ubliżał, siedząc, że naprawdę to nie przystoi ze względu na pan wiek. Bo ja nikogo do rewolucji nie namawiam, ja do rozlewu krwi nikogo nie namawiam, ja nie chcę, żeby się lała polska krew, i będę zawsze to mówił."

O tym, ile wkrótce stracą rolnicy
• "Najpierw powiedzcie panowie, ile rolnik straci na hektarze, bo tego nie policzyliście. Policzcie. Ile straci z tego powodu, że nie będzie dopłat do paliwa, już nie będzie; ile straci, że nie będzie preferencyjnych kredytów; ile straci, że nie będzie interwencji na rynku. Ile przez to straci? Dopiero wtedy powiedzcie, ile dostanie. Z tego wynika prosty rachunek. Każdy rolnik w Polsce dostanie. I gdy tego słucha miasto, to tu się zgadzam z ministrem Janikiem, ładnie działacie socjotechnicznie, tylko pan tego nie dodał, pięknie was tego nauczyli. Inne grupy społeczne nie chciałyby dostać? Emeryci, renciści... To są słowa prezydenta Kwaśniewskiego i premiera Millera. 25% to więcej niż zero. Emeryt, rencista też chciałby 25% więcej. Tylko powiedzcie, że rolnik nie dostanie więcej, lecz mniej dostanie."

O braku koncepcji rządzących
• Naprawdę, niech nikt nie myśli w tej Wysokiej Izbie i w Polsce, że Samoobronie zależy na rozlewie krwi. Nie. Tylko wasze możliwości rządzenia, możliwość przeprowadzenia reformy finansów państwa już się skończyła, wyczerpała. Wy koncepcji na państwo prawa nie macie. (Oklaski) Wy koncepcji na państwo, które będzie rozwijać własny przemysł, własne rolnictwo, które będzie zaspokajać potrzeby ludzi wywiązujących się wobec państwa, nie macie. Wy koncepcji na danie szansy polskiej młodzieży nie macie. Ale w większości to wiem, że wiecie, jak to zrobić, tylko nie chcecie, bo powiązani jesteście różnymi układami, góra, różnymi układami, z biznesem".

O prezydencie Kwaśniewskim
• "Panie prezydencie, pan szału powinien dostać, patrząc na polską biedę, a nie na te bale w pańskim pałacu".

• "Prezydent posiada żenującą wiedzę o funduszach strukturalnych UE i ubliża Polakom".

• "Panie prezydencie, wiedzy i pokory trochę, wiedzy i pokory, bo buta pana i arogancja, i pańskiego otoczenia, przekracza wszelkie normy przyzwoitości".

• "Prezydent jest pracowity... gra w tenisa, pływa w basenie, jeździ za granicę, poklepuje się po plecach, ale jakie korzyści ma z tego Polska?"

• "Obecny prezydent - nic (nie zrobił), absolutnie nic. Obraża się, że mówię, że jest nierobem, powiedziałem to w Pałacu Prezydenckim, to nie jest ubliżenie - to jest stwierdzenie faktu, nic przez 6,5 roku dla Polski nie zrobił".

• "Kwaśniewski w tym roku powiedział, że będzie murem stał za Balcerowiczem. A cóż on takiego zrobił? Zniszczył przemysł, zniszczył rolnictwo, zadłużył wszystkie dziedziny życia. Fenomen? Tak, jest fenomen, który ma jedno zadanie. Kwaśniewski ma to samo zadanie. Polska ma być rynkiem zbytu dla nadwyżek produkcyjnych Zachodu".

• "Chcę powiedzieć, że to, co się zaczyna dzisiaj, to jest początek drogi Kwaśniewskiego razem z Platformą po władzę, po dokończenie rozkradania Polski. Mówię to z pełną odpowiedzialnością. To jest jego początek. To jest jego manipulacja. Już raz mówiłem wam, lewa strono, on was wykończy".

O srebrnikach Leszka Millera
• "Panie Premierze! Były w Polsce judaszowskie... nie w Polsce, na świecie były judaszowskie srebrniki. Było ich 30. Zobaczyłem, że pan przywiózł z Kopenhagi millerowskie euro dla prezydenta Kwaśniewskiego. Wręczył mu pan 50 euro. Czy za tyle kazał panu prezydent sprzedać Polskę i Polaków?".

O obrażaniu posłów Samoobrony
• "Wczoraj znieważono klub Samoobrony. Jeżeli można było nazwać, panie marszałku, posłów kryminalistami, to jak można o tym, którego naród ocenił, wyrzucił z tej Izby, zeszli na margines polityczny całkowicie, nie powiedzieć tego? A co, ja nie będę bronił swoich posłów, jakim ja jestem kryminalistą? Jeżeli jesteśmy kryminalistami, to proszę skazać nas i pozamykać nas i wtedy zobaczymy. Niech udowodnią działania kryminalne Samoobrony, niech pokażą przestępców! A jak są tacy, to ja jestem pierwszy, który będzie głosował, żeby zabrać immunitet i do więzienia zamknąć. Nie będziemy bronić przestępców w Samoobronie. Tylko przestępców, którzy rozkradli miliardy, którzy majątek narodowy wartości 400 mld dolarów rozkradli, tych się nie widzi. To trzeba przykryć, pokazać kogoś, podpisy podrobione. Pani poseł Beger podpisy podrobiła! No ludzie, przecież nie dajmy się zwariować też mediom oszalałym w Polsce, które dążą do tego, żeby przejąć władzę, żeby ją oddać komuś".

O tym, że nawet w Bangladeszu jest lepiej
• "Żeby przy inflacji 0,5% redyskonto było około 6%, a kredyty w bankach 16%? Gdzie tak jest, w jakim kraju na świecie? W Bangladeszu tak nie jest nawet jak u nas w Polsce. W Ameryce inflacja 2%, a kredyty 2,75%. Tam się zmniejsza stopę procentową o 0,25%, to przedsiębiorca odczuwa to od razu bardzo mocno, a u nas fenomeni z Rady Polityki Pieniężnej, którzy pobierają potężne pieniądze miesięcznie, obniżają też tak jak w Ameryce. No już jesteśmy chyba Ameryką? Tylko kto to w Polsce odczuwa - 5% społeczeństwa? Bo więcej na pewno nie".

O aferze Rywingate
• "Chciałoby się powiedzieć: Boże, ty słyszysz i nie grzmisz... (Wesołość na sali sejmowej, oklaski) Ile w tym wszystkim hipokryzji, ile fałszu, ile zakłamania. Afera; oczywiście trzeba ją rozliczyć, trzeba winnych ukarać, trzeba ich znaleźć. Tylko że w tej aferze jeszcze nikt tak na dobrą sprawę nie pokazał tych pieniędzy. One miały być, spotkało się dwóch kumpli, później poszli do dwóch następnych kumpli, później kumple powiedzieli jeszcze dwustu innym kumplom..."

O polskich mediach
• "Jak tak rano się wstanie i posłucha Radia Zet, przeczyta ˝Gazetę Wyborczą˝, później posłucha RMF, obejrzy TVN i telewizję publiczną, to - z pełnym szacunkiem i przepraszam - głupszy się kładzie spać, niż wstał. Nie wie już w ogóle, o co chodzi."

O głowie Komorowskiego
• "Kiedy poseł Komorowski pukał się w głowę, huk był tak duży na sali, że aż zagłuszał moją wypowiedź - bo tam już oleju nawet nie ma - powiedział dzisiaj Lepper w sejmie" /

• "Niech pan się puknie, jeśli oczywiście ma pan w co się puknąć."

O tym, kogo powinno się wysłać do Iraku
• "Tych wszystkich, którzy tak bezkrytycznie chcą tej wojny, proponowałbym, żeby wynająć jeden duży samolot, Ukraińcy mają, zapakować, zaplombować i kupić dużo pampersów, bo zanim byście tam dolecieli, to by nie wytrzymał nikt w tym samolocie".

O słomie
• "Jeżeli ktoś mówi, że wystaje nam słoma z butów, to brawo mu bijemy i cieszymy się - niech widzi tę słomę w butach. A z czego żyje miasto, nie ze wsi? A 80 proc. ludzi, którzy żyją w miastach pochodzi z polskiej wsi".

O milionach Lepperów
• "Na Leppera można wrzeszczeć, obrzucać go błotem i obelgami. Lepper jest chamem i można przypisywać mu cechy wszystkich zwyrodnialców tego świata. Hitlera, Mussoliniego, Goebbelsa, Miloszevicia. Na Leppera rzuciły się elity polityczne i ich media jak sfora wściekłych psów. Elity nienawidzą racji prostego człowieka, jego godności, pogardzają jego życiem bez nadziei. Ale Lepper nie jest sam. Takich Lepperów są dzisiaj już setki tysięcy, miliony".

O armii
• "Wojsko to w tej chwili jeden wielki bajzel, a doprowadziła do tego polityka władz MON. Cierpią na tym oficerowie, a generałom tylko rauty i imprezy w głowie".

O swych poglądach religijnych
• "Niech hierarchowie kościoła nie myślą, że Leppera wpędzą w antyklerykalizm. Lepper był, jest i będzie wierzący, ale wierzący w Boga".

O swoim powodzeniu u kobiet
• "Jestem normalnym mężczyzną, co prawda kobiety nie pchają się drzwiami i oknami, ale gdyby tak było, pewnie wykorzystałbym to".

O mniejszościach narodowych
• "Mniejszości nie będą miały większych praw niż Polacy. Nie może być tak, że posłowie mniejszości niemieckiej są wybierani według innej ordynacji. A jak się Niemcom, Żydom czy Ukraińcom nie podoba, to niech wyjeżdżają".

O zaletach dodrukowania pieniędzy
• "Brak jest pieniędzy na rynku i nie ma innej szansy: musimy dodrukować. Ale pod kontrolą. Nie dawać nikomu za darmo pieniędzy, tylko kredyty uruchomić, które będą stymulowały rozwój. Pieniądz, który idzie na inwestycje, to nie jest pusty pieniądz. Pusty jest, jeśli idzie na konsumpcję".

SATYRA
deformator polityków

Partia Dobrego Humoru polityka na wesoło

Serwis Satyra


Twój Dobry Humor - pismo satyryczne

humor w mediach

ARCHIWUM
Wiśniewski, Wojewódzki czy Lepper?

Ile za reklamę na polskiej fladze? - pomóż polskiemu rządowi

Poparcie - komu rośnie, komu klapnie?

Politycy w karykaturze

Wojna w Iraku na wesoło

Jan Paweł II karykatury, anegdoty

ROZRYWKA
e-cards - ekartki
gry online gry flash
humor, rozrywka
śmieszne filmy
imiona pochodzenie imion
wesołe gry flash online
sennik online
sobowtóry
obrazki erotyczne
rysunki erotyczne

gify erotyczne
Partia Dobrego Humoru
ciekawostki
tygodnik Dobry Humor
Dobry Humor
teksty satyryczne
deformator twarzy
puzzle online
opisy gg
kody do gier
anegdoty
śmieszne sms
cytaty, aforyzmy
kabarety
wesołe filmy flash
humor erotyczny dla dorosłych

Dobry Humor

DOWCIPY
dowcipy polityczne
dowcipy erotyczne
humor szkolny
dowcipy o wariatach
dowcipy o Niemcach
dowcipy o Małyszu
dowcipy wojskowe
dowcipy o piłce nożnej
dowcipy o kierowcach
Chuck Norris dowcipy
dowcipy o studentach
dowcipy o Mikołaju
dowcipy

anegdoty
dowcipy
humor dowcipy
humor dowcipy
vtipy kreslene vtipy
jokes
humor

WARTO ZAJRZEĆ
seks filmy erotyczne
sondy
youtube teledyski
youtube kabarety
słowa kolęd
satyra polityczna
rysunki satyryczne

prima aprilis
komiksy

ale jaja
topienie Marzanny
śmiech, śmiechoterapia
poczucie humoru
komedie polskie
ogłoszenia w internecie
zoo sex
wygaszacz ekranu
prezent, upominek
filmy dla dorosłych
sex
youtube
humor content
rysunki reklamowe oferta
impresariat artystyczny
rysunek satyryczny
karykaturzysta Warszawa
katalog stron
katalog stron
tłumacz online
satyryk
pogoda w Polsce
rysownik ilustracje
galeria rysunku
wywiady, ciekawostki

rysownik
karykatury

patronat medialny
wymiana linków
komentarze rysunkowe
komentarze polityczne
Roman Giertych
Lech Kaczyński
Andrzej Lepper

 Satyryczny.com Kontakt Współpraca Dla antyfanów